Kontakt

MAIL: kostym@independentkostym.se
TEL: +46 8 505 33 460
ADRESS: Palermog. 17, FRIHAMNEN SE-115 56 Stockholm, Sweden

MEDARBETARE

Jan Lundgren
VD
Tel: 08/556 615 16 00
janne@independentgroup.se
Lotta Wikberg Sjöström
vVD
Operativt ansvarig
Tel: 0763 - 393 740
lotta@independentkostym.se
Amanda Martinez
Kostymör
Historisk avdelning & utställningar
amanda@independentkostym.se

Angelica Tibblin Chen
Kostymör
Uniformsavdelning & kontaktperson långfilmsprojekt
angelica@independentkostym.se
Ann-Sofie Berggen
Kostymör
Tillverkning & sömnad
ann-sofie@independentkostym.se
Ylva Undin
Kostymassistent
Klädvårdsansvarig
ylva@independentkostym.se
Vi besvarar e-post så snart vi hinner. För tidsbokning eller mer brådskande ärenden rekommenderar vi dig att ringa oss på telefon: 08-505 334 60. Du kan också använda vårt kontaktformulär nedan:

Kontaktformulär

HITTA HIT

Vår besöksadress är Palermogatan 17 (Magasin 5, Frihamnen) 115 56 Stockholm.


BUSS
Busslinjerna 1 och 76 stannar båda vid station Frihamnen.

T-BANA
Röd linje till station Gärdet, sedan buss 1 till Frihamnen.
Röd linje till station Ropsten, sedan buss 76 till Frihamnen.

BIL
Parkering i anslutning till Magasin 5: Independent Kostym har två p-platser till förfogande för kunder (se karta) Först till kvarn gäller, annars går det fint att betala i automat.